Věneček z.s.
Věneček

Zapsaný spolek Věneček při MŠ Fryšták

Lampionový průvod 2021

Osvětlené náměstí spoustou lucerniček, vydlabaných dýní, vůně hořících svíček, vyzdobené ulice města strašidly a dýněmi a velké množství lampiónů …. ano, je to čas lampiónového průvodu, čas, kdy pomalu končí podzim, příroda i zvířata se ukládají k zimnímu spánku, čas loučení se s letošní sezónou. Krásná procházka podvečerními ulicemi našeho města přilákalo velké množství rodin s dětmi, hrdě nesoucími své barevné lampiony v rukou. Rozzářené oči sledovaly hořící svíčky, vyhledávaly své dýně, které si vlastnoručně ve školní družině pod vedením paní učitelek vydlabaly. Velký obdiv a potlesk si právem zasloužila šermířská skupina Non Sancti z Olomouce, která na fotbalovém hřišti ukázala své umění v ladných pohybech a různých kreacích s ohni a barevnými světelnými efekty. Tento krásný podvečer plný světel a ohňů jsme zakončili velmi oblíbeným ohňostrojem.

Děkuji místní policii za pomoc při přecházení průvodu rizikovými úseky našeho města, dobrovolníkům, kteří dohlíželi na bezpečnost během celého průvodu. Děkuji paní Bělinové za dýně, které nám věnovala a dětem, paní učitelkám ze školní družiny a dobrovolníkům, kteří všechny dýně krásně vydlabali a nazdobili. Děkuji také všem zúčastněným, udělali jste nám velkou účastí obrovskou radost.

Velmi nás potěšila vlastní iniciativa ve výzdobě předzahrádek domů některých rodin. Je to krásné zpestření pro všechny účastníky průvodu. Na druhou stranu se však najdou i tací, kteří si neváží práce druhých, dekorace záměrně ničí, nebo odcizí. Je velká škoda, že kvůli pár jedincům nemůžeme nechat dekorace ani do rána, natož pár dnů.

Akce byla uspořádána za grantové podpory města Fryšták.

Děkujeme našim partnerům:

Policie ČR-obvodní oddělení Fryšták, SDH Fryšták, Školní družina ZŠ Fryšták, paní Bělinová, Ohňostroje a pyrotechnika Josef Kovařík, Město Fryšták.

Další fotky

© 2024 Věneček z.s.

Anders Norén