Věneček z.s.
Věneček

Zapsaný spolek Věneček při MŠ Fryšták

Putování pohádkou 2023

Vítejte v pohádkovém království …

Touto větou vítal král s královnou 10. června všechny malé i velké návštěvníky pohádkového lesa. Po krátkém rozhovoru děti dostaly malý dárek pro štěstí a s přáním šťastné cesty se vydaly dál. Cestou navštívily 16 českých pohádek a 1 klasickou zahraniční, bez které si mnozí z nás nedovedou ani Vánoce představit. V naší pohádkové říši má proto také své stálé místo. Děti cestou plnily mnoho zajímavých úkolů, zažily radost i strach, odnesly si mnoho zážitků a také odměn. Letos děti potkaly i několik nových pohádkových postaviček, které v pohádkovém lese dlouho nebyly, nebo byly poprvé. Cílem však program nekončil. Pro děti bylo připraveno mnoho zajímavých aktivit, které si děti dle své libosti užívaly. Stříkání vodou z hadice do plechovek s našimi šikovnými dobrovolnými hasiči, jízdy na koních, dovádění na skákacím hradu a velké nafukovací skluzavce či jízdy na kolotoči. Odvážnější stříleli za dozoru vojáků ze zbraní do připravených terčů, mnozí si vyrobili obrázek z písku a snad nebylo dítěte, které by nemělo zkrášlený obličej od našich šikovných malířek. Také nás navštívili herci z divadla Hvizd se svou pohádkou Zachraňte les a okouzlil nás svými triky a kouzly kouzelník Radek R. Po celé odpoledne děti mohly sledovat zručnost jezdců s RC modely a vítězové naší koláčové soutěže si s modely i zajezdili. Počasí nám přálo a úsměvy ve tvářích dětí ukazovaly nadšení a spokojenost. Tato velká akce by se však nedala uskutečnit bez velkého množství dobrovolníků a také vstřícných sponzorů, kterým touto cestou posílám velké DĚKUJEME!

Na závěr snad jen malá poznámka od našich pohádkových postaviček. Byly velmi smutné, že děti nepoznávají klasické animované či hrané české pohádky a pohádkové bytosti, ale mají plné hlavy Harry Potterů, hrdinů z Minecraftu a jiných počítačových her, které mnozí nedokáží ani vyslovit. Myslím, že je to věc k zamyšlení, a snad, kdyby se dětem předkládalo více českých knih s pohádkami, pouštěly se více české pohádky, snad by naše krásné pohádky nezanikly v zapomnění. Vždyť je v nich tolik ponaučení pro náš život.

Akce byla uspořádána za grantové podpory města Fryšták.

Děkujeme našim partnerům:

Sefo Plus s.r.o., Jídelna Plhák, Dřevo SP s.r.o., Jaromír Němec, Pekárna Veka s.r.o., NovaAgrotis s.r.o., Valachia Gardens, Ing. Roman Pšeja, Josef Doležal, ZDV Fryšták, Hospodské brambůrky Pavel Ševčík, Elso system s.r.o., Hrádek-domov pro osoby se zdravotním postižením, SDH Fryšták, RC Offroad Team Fryšták z.s., Jurčíkovi, TS Fryšták.

Další fotky

© 2024 Věneček z.s.

Anders Norén