Věneček z.s.
Věneček

Zapsaný spolek Věneček při MŠ Fryšták

Pálení čarodejnic 2023

Ani se tomu nechce věřit, ale je to tak, již po třinácté se sešly „čarodějky“, aby pro vás připravily další     ročník této tradiční oblíbené akce. 30. duben vyšel na neděli, a tak se průvod odebral z náměstí na fotbalové hřiště už ve 3 hodiny odpoledne, kde pokračovaly další aktivity celé akce. Nechybělo bohaté občerstvení, kouzelné lektvary, věštírna, která byla k dispozici dětem i dospělým. Děti si měly možnost vyzkoušet svoji odvahu ve zvířecím koutku, vyrobit si čarodějnici z papíru, zasportovat si při soutěžích, zazpívat a zatancovat. Odměnou jim bylo opékání špekáčků u hřejivého ohně. V podvečer přišla velmi očekávaná chvíle – volba malé i velké čarodějnice roku a čarodějný tanec spojený se slavnostním zapálením velké vatry. Fakírská ohňová show ukázala krásu, ale i nebezpečí tohoto umění. Protože chladný vítr nás trápil po celou neděli a navečer obzvláště, mnozí ocenili teplo u hořící vatry a zpěv při kytaře Janka Majkuse. Doufám, že jste si to i přes chladné a větrné počasí užili, jak se patří. My se na vás budeme těšit zase příště, a snad nám bude přát i lepší počasí.

Děkujeme městu Fryšták a všem našim sponzorům za jejich podporu a pomoc, děkujeme všem dobrovolníkům, kteří nám, jakkoliv pomohli při přípravách a v průběhu celé akce. Děkujeme také místní policii a dobrovolným hasičům za jejich dozor a především vám všem za tak velkou účast a podporu.

Akce byla uspořádána za grantové podpory města Fryšták.

Děkujeme našim partnerům:

Valachia Gardens, Pekárna Veka s.r.o., Pekárna Nováček, Zooshop Želvička s.r.o., Jan Chromčák, O. Doležal, Vratislav Rudolf st., Martin Bill, SDH Fryšták, Skauti Fryšták,  Město Fryšták, TS Fryšták, Policie ČR – obvodní oddělení Fryšták.

Další fotky

© 2024 Věneček z.s.

Anders Norén